آنچه از تجهیزات فروشگاهی می بایست بدانید

این روز ها هم زمان با افزایش جمعیت و رشد مشتریان، برای بازار های تجاری و فروشگاه ها ارتقاء تجهیزات فروشگاهی امری واجب برای جلب رضایت مشتریان شده است. علاوه بر پاسخ گویی به نیاز مشتری، در تسریع کار و آسان تر شدن ارائه خدمات و بالا رفتن سطح امنیت نیز موثر است. تولید این تجهیزات فروشگاهی در انواع گسترده ای از آن ها صورت می گیرد. بنابراین مدیر های موسسات و فروشگاه ها می توانند با توجه به نیاز خود در کسب و کار و کاربرد تجهیزات، آن ها را خریداری کنند.

با این وجود همیشه از دغدغه های خریداران این نوع وسایل این بوده است که از کجا و چگونه تجهیزات مورد نیاز خود را تهیه کنند. برخی به خرید وسایل دست دوم روی می آورند که پذیرفتن ریسک بالای خریدشان جدا سخت است. شاید هزینه ی کم تر آن ها نسبت به دست اولشان بسیار پایین تر باشد اما اطمینان حاصل کردن از کیفیت و سلامت محصولات آسان نیست. این مورد در رابطه با لوازم دیجیتالی بیشتر صدق می کند. به همین دلیل پیشنهاد ما به شما این است که از سیر تا پیاز تجهیزات فروشگاهی خود را از مرکزی با اعتبار و قابل اعتماد خریداری کنید.در میان فروشگاه هایی که این محصولات را عرضه می کنند نیز تفاوت در قیمت ها و کیفیت ها آشکار است. پس بهتر است پیش از خریداری هر وسیله حتما تحقیق کنید تا از نتیجه راضی باشید. در ادامه با صاران همراه شوید تا برخی از این تجهیزات را با بهترین کیفیت به شما معرفی کنیم.

دستگاه حضور و غیاب

اگر شما هم می خواهید یک دستگاه حضور غیاب تهیه کنید باید به نکاتی توجه کنید. انواع دستگاه ها و عملکرد سنسور های دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی به هنگام خرید بسیار مهم می باشد. در ادامه در مورد تاریخچه ی آن و کاربردهای سنسورهایش اطلاعاتی کسب می کنیم. اسکنر های اثر انگشت نوعی از تکنولوژی هستند که پس از این که اثر انگشت را شناسایی کردند و تایید شد، دسترسی سیستمی کامپیوتری یا امکاناتی دیگر را به شخص داده یا از آن سلب می کنند. در فروشگاه ها معمولا برای وارد یا خارج شدن پرسنل، مکان های امنیتی و بخش های خاصی از فروشگاه را با بیومتریک محافظت می کنند. در واقع ماژول ها را معمولا در برخی گاوصندوق ها استفاده می کنند که این، نوعی از تکنولوژی امنیتی بیومتریک می باشد و یک ترکیب از تکنیک هایی سخت افزاری و نرم افزاری جهت شناخت اسکن اثرانگشت افراد می باشد. در سده 21 بیشتر کسب و کار ها، دولت و سازمان ها در تکاپوی کنار گذاشتن سیستم رمز نگاری سنتی بوده و به دنبال جایگزینی برای آن و اختراع نسخه های تازه ای برای احراز هویت دیجیتالی بوده اند. این جایگزین ساختن را با بیان اینکه سنسور های اثر انگشت ابزاری مورد اعتماد برای بررسی هویت افراد می باشند توجیه می کنند.

تجهیزات فروشگاهی دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی ARAZ T7

 

بارکد خوان

اگر بخواهید از سیر تا پیاز تجهیزات فروشگاهی را تهیه کنید بارکد خوان در الویت ها قرار می گیرد. رمزینه خوان یا همان بارکد خوان همان طور که از اسمش پیداست نوعی وسیله ی الکترونیکی می باشد که توسط آن بارکد هایی را که روی اجسام چاپ شده اند همچون پویشگر می خواند. یک منبع نور، لنز و حس گر ترجمه نوری اجزای تشکیل دهنده ی آن هستند. معمولا این وسیله ی الکترونیکی، مداری دارد که رمزگشای تحلیل تصاویر داده بارکد می باشد. از بارکد خوان استفاده ی اقتصادی می کنند و کارش پردازش کدهای خطی کالا های فروشگاهی است. خوب است بدانید نسبت به کارآیی بالایش، قیمت مناسبی دارد. همان طور که می دانید بارکد مجموعه ای از میله ها می باشد که شامل خطوطی سیاه رنگ بر روی زمینه ی سفید رنگ چاپ شده و کمک می کند کالایی را که خریداری شده است بشناسیم و قیمتش را متوجه شویم.  اگر بخواهیم به طور دقیق تری بگوییم منتقل کردن داده ها توسط امواج نوری را بارکد می گوییم که مجموعه ی بزرگی از خطوط میله ای که در موازات هم  و در عرض های متفاوت پهن یا باریک واقع شده اند. به طوری که سایز هر کدام از این خط ها یک معنی خاص برای بارکد خوان دارد. این ماشین الکترونیک، اطلاعاتی را به صورت بصری به ما نشان می دهد. از مزایای آن می توان به این موارد اشاره کرد: از آن جا که نیروی انسانی در آن دخالتی ندارد و اطلاعی به صورت دستی وارد نمی شود خطاپذیری آن تقریبا صفر است. اطلاعات را به طور دقیقی بخش بندی می کند. علاوه بر سرعت بالایش اطلاعاتی معتبر و صحیح به ما می دهد. دسترسی ما به این اطلاعات حقیقی را آسان می کند. لازم به ذکر است که بارکدگذاری در فروشگاه باید کاملا دقیق انجام شود تا دلخوری از سوی مشتری پیش نیاید و این دستگاه عالی شما را دچار دردسر نکند.

 

[button width=”full” color=”blue” link=”https://saranmarket.com/product/citizen-cl-s321-barcode-printer/” size=”big” align=”center” target=”_blank” font=”tahoma” icon=”momizat-icon-cart3″]برای خرید بارکد پرینتر سیتیزن مدل CL-S321 کلیک کنید[/button]

 

صندوق فروشگاهی

صندوق مکانیزه فروش مورد بعدی در خرید از سیر تا پیاز تجهیزات فروشگاهی بوده و تقریبا همراه با بارکد خوان از آن استفاده می شود. POS فروشگاهی رایانه ای با طراحی خاصی است که تحت استاندارد هایی تولید می شود. این استاندارد های سخت افزاری و نرم افزاری جهت به کار گیری در نقطه ی فروش یا همان Point Of Sale در نظر گرفته شده اند. این تجهیزات فروشگاهی علاوه بر این که کمک می کنند در صرف زمان و انرژی انسانی صرفه جویی شود، باعث می شوند کار ها دقیق تر و با نظم بیشتری انجام شود. همچنین درصد خطا را کم کرده و روشی منحصر به فرد و مقرون به صرفه برای نگه داری اطلاعات خرید و فروش روزانه ارائه می دهد. هزینه ها و موجودی یک کالا را در واحدی شغلی نیز حساب می کند. نمونه های تازه علاوه بر این که قطعه هایی سخت افزاری صنعتی و پر قدرت دارند دارای صفحه نمایشی لمسی نیز هستند. همچنین ویژگی های بسیاری مانند نصب نمایشگر مشتریان، مانیتور ثانویه مشتری، کارت خوانی مغناطیسی، RFID، WiFi و … را برای استفاده ی راحت تر شما کاربران ارائه می دهد. دیگر فواید گسترده ی این صندوق های فروشگاهی شامل ردیابی جریان های تدارکاتی و عملیاتی فروشگاه، ذخیره سازی سابقه برای تنظیم کردن برنامه ها، تامین مالی و بودجه بندی، ذخیره میزان فروش و… می شوند. داشتن این مقدار از مزیت ها سبب خریداری این دستگاه توسط عمده ی فروشگاه ها شده است.

تجهیزات فروشگاهی پوز فروشگاهی پوزیفلکس مدل PS-3315E

کشو پول

کشو پول و صندوق فروشگاهی را می توانید با هم خریداری کنید. کشو پول همان محفظه ی پایین صندوق می باشد که پول های نقدی که طی خرید کالا ها توسط مشتریان دریافت می شود را در آن نگه می داریم و این دخل قابلیت جا به جایی دارد. این کشو های صندوق فروشگاهی دارای محفظه هایی هستند که اسکناس و سکه را در سایز های مختلف و جدا از هم جهت شمارش آسان و سهولت دسترسی حفظ کند. می توان از این دخل که قابلیت حمل دارد پول نقدی که از فروش محصولات حاصل شده است را در جایی امن نگه دارید و سپرده بانکی ایجاد کنید. بعضی از این کشو ها که مدرن تر هستند واحد های ی جداگانه دارند.  کشو هایی با ساختمانی قوی و مستحکم هستند که معمولا با یک ثبت  یا قطعاتی جدا که مکمل آن ها هستند درست شوند. و فهرست ثبت در قسمت بالایی شان قرار  می گیرد. جعبه ای دارای قفل که به سمت جلو و عقب متحرک است و یک دستگیره ی فلزی مستحکم آن را نگه می دارد.وقتی خرید و فروش با پول نقدی صورت می گیرد دستگاه ثبت کننده، شوکی با ضربه الکتریکی می فرستد تا این دستگیره ی فلزی به صورت خودکار باز و بسته شود. از آن جایی که کشو های پولی فروشگاهی از قطعه ی ثبت جدا ناپذیرند، دستگیره ای دارند که جهت باز یا بسته کردن دستی  کشو در مواقع خاص مثل قطعی برق می باشد. البته اکثر کشو های پولی پیشرفته ، قطعه ی دستگیره دستی را برای قفل سیلندری  از بین برده اند. به همین خاطر  به کلیدی نیاز دارند تا بتوان کشو را به صورت دستی باز کرد. قفل سیلندر  در موقعیت های متفاوتی قرار می گیرد. اگر تک ضربه ای به آن بزنید باز می شود  و دارای موقعیت های باز شده، باز نشده و آنلاین می باشد. گاهی هم صندوق دار اسکناس ها و سکه ها را بدون توجه به  حالت فیزیکیشان  بخش بندی می کند. برخی از آن ها دارای کم ترین تجهیزات بوده و تنها مانند جعبه ای برای نگه داشتن پول عمل می کنند.

نرم افزار حسابداری

یک نرم افزار حسابداری شاید جزئی از لیست از سیر تا پیاز تجهیزات فروشگاهی نباشد اما صندوق دار و حسابدار به آن نیاز دارند. نرم افزار های حسابداری به طور معمول امکاناتی مشابه دارند که شامل ثبت کردن عملیات های خرید و فروش ، انبار، بانک، چک و حسابداری است. این موارد با توجه به نیازمندی های عمومی کسب و کاری کوچک و همچنین نیاز مالی خانواده ها طراحی می شود. همچنین آسان شدن کار  و سرعت بخشیدن به آن برای کاربر ها از اهمیت زیادی برخوردار است. معمولا نسخه های پیشرفته ی این نرم افزار ها برای فروشگاه های بزرگ و با گردش مالی بالا مناسب است.

پرینتر صدوربارکد

بعضی از اجناس دارای بارکد نمی باشند که جهت فروششان با سیستم های مکانیزه به مشکل بر خواهید خورد. برای رفع مشکل لازم است با استفاده از پرینتر صدور بارکد، روی کالا بارکد را درج کنید. این دستگاه چاپگر به شما اجازه می دهد از قسمت عملیات مرتبط به محصول در نرم افزار مورد نظر، لیبل دل خواه را انتخاب نموده و چاپ کنید. برای چاپ بارکد هایی که توسط بارکد ریدر خوانده شده اند، روی لیبل، به یک دستگاه چاپگر بارکد یا لیبل پرینتر که همگی کار دستگاه پرینتر صدور بارکد را انجام می دهند نیاز دارید. این دستگاه ها از روش های متفاوتی استفاده می کنند. روش انتقال حرارتی یا حرارتی مستقیم. در شیوه ی اول یعنی انتقال حرارتی، ریبون برای چاپ لیبل مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه ریبون را با حرارت دادن ذوب کرده و خط های سیاه رنگی را روی لیبل چاپ می کند. دستگاه های چاپگری که از شیوه ی حرارتی مستقیم استفاده می کنند قیمت کم تری دارند. دلیل آن هم استفاده نکردن از ریبون می باشد. عیب این چاپگر ها این است که هنگامی که لیبل چاپ شده توسط آن ها در مجاورت گرما و نور مستقیم خورشید و مواد شیمیایی قرار گیرد تقریبا غیر قابل خواندن می شود. در این دستگاه ها، کاغذ های حرارتی مورد استفاده قرار می گیرند.

تجهیزات فروشگاهی بارکد پرینتر سیتیزن مدل CL-S321

 

پرینتر صدورفیش

پرینتر صدور فیش از مهم ترین تجهیزات فروشگاهی می باشد. برای خرید یک پرینتر صدور فیش بباید نیازتان را از یک دستگاه و همچنین بودجه ی در دسترس خود را در نظر بگیرید. انتخاب یک فیش پرینتر متناسب با کارتان سخت نیست و با داشتن کمی اطلاعات از آن، انتخاب ساده تر می شود. این چاپگر های حرارتی یا همان فیش پرینتر نوعی از پرینتر ها می باشد که طی فرآیندی گرما آزاد می کند و با حرارتی مشخص متنی را بر روی رول های کاغذ مخصوصی چاپ می کند. از مزایای این نوم چاپگر ها این است که مانند دیگر چاپگر ها به جوهر یا شارژ کارتریج نیاز ندارند. البته در مواقعی از آن ها استفاده می شود که متن چاپ شده نیازی به ماندگاری بالا نداشته باشد. مقدار زیادی پرینت در یک روز می گیرد. پس کاملا مناسب فروشگاهی می باشد که تعداد چاپ زیاد با هزینه کم می خواهد. کافی است رول کاغذ را تعویض کنید و از هر نوع هزینه ی اضافی دیگر بپرهیزید.

تمامی این نکات جهت مطلع ساختن شما از تجهیزات فروشگاهی با کیفیت می باشد. امیدواریم با خریدی هدفمند، نتیجه ی رضایتمندی داشته باشید. ما به شما از سیر تا پیاز تجهیزات فروشگاهی کلی را معرفی کردیم اما لازم است برای هر فروشگاه تخصصی تجهیزات دیگری نیز تهیه شود. دیگر تجهیزات باید با توجه به نیاز شما در نظر گرفته شوند.

برگشت به بالا
فروشگاه اینترنتی صاران مارکت
X