چگونه می‌توانیم قدرت سیگنال وای‌فای را مشاهده کنیم؟

قدرت سیگنال وای‌فای

مشاهده افزایش قدرت سیگنال وای فای

به احتمال زیاد آیکن شبکه که در سمت راست سیستم‌عامل ویندوز و در بخش System Tray قرار دارد را مشاهده کرده‌اید. شما از طریق این بخش می‌توانید قدرت اتصال یک ارتباط وای‌فای را مشاهده کنید. اگر قدرت آنتن‌دهی وای‌فای مطلوب باشد این آیکن همراه با سه نوار سفیدرنگ و یک نقطه سفید ظاهر می‌شود که بیان‌گر قدرت سیگنال وای‌فای است. اما اگر قدرت آنتن وای‌فای ضعیف باشد این نوارها کاهش پیدا کرده یا اگر امکان برقراری اتصال وجود نداشته باشد دایره سفید رنگ به رنگ زرد نشان داده می‌شود.  اما اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید آن‌گاه باید به سراغ خط فرمان ویندوز بروید.

 

 قدرت سیگنال وای‌فای
قدرت سیگنال وای‌فای

یکی از بهترین راهکارها برای عیب‌یابی شبکه‌های وای‌فای در اولین گام بررسی قدرت آنتن است. به دلیل این‌که این احتمال وجود دارد که پایین بودن سرعت وای‌فای و اینترنت و همچنین قطع شدن مستمر شبکه به واسطه ضعیف بودن آنتی‌دهی در برخی از نقاط باشد. در کادر جست‌وجوی ویندوز 10 عبارت CMD را وارد کرده و کلید اینتر را فشار دهید. در ادامه دستور زیر را نوشته و کلید اینتر را فشار دهید.

این دستور اطلاعات قابل توجهی در ارتباط با شبکه وای‌فای شما ارائه می‌کند. شما می‌توانید نام شبکه وای‌فای (SSID)، نوع امواج رادیویی و حالت ارتباطی را مشاهده کنید. اگر به بخشی که با عبارت Signal نشان داده شده دقت کنید، مقداری را بر حسب درصد مشاهده می‌کنید. این مقدار بیان‌گدر قدرت سیگنال وای‌فای شما است. همچنین سرعت دریافت داده‌ها (Receive rate) و سرعت انتقال (Transmit rate) که با واحد مگابیت بر ثانیه نشان داده می‌شوند نیز از اطلاعات مهم نشان داده شده با این دستور است. اگر مقدار مقابل signal که همان قدرت آنتن را نشان می‌دهد، درصد کوچکی را نشان می‌دهد به معنای آن است که وضعیت آنتن‌دهی ایده‌آل نیست. برای حل این مشکل ابتدا مکان روتر خود را تغییر دهید. در ادامه سعی کنید مکان قرارگیری تجهیزات خود همچون دانگل وای‌فای یا لپ‌تاپ را تغییر دهید. اگر مشاهده کردید که با نزدیک شدن به روتر قدرت آنتن بالا می‌رود، به معنای آن است که شما به یک تقویت‌کننده وای‌فای نیاز دارید تا وای‌فای روتر بتواند مناطق بیشتری را پوشش دهد. فراموش نکنید در برخی روترها تنظیماتی برای کم کردن تداخل امواج الکترومغناطیس وجود دارد که با اعمال آن‌ها می‌توانید مشکلات شبکه وای‌فای را تا حدودی برطرف کنید.

برگشت به بالا
فروشگاه اینترنتی صاران مارکت
X