چگونه می‌توانیم از خود در برابر ویروس کرونا محافظت کنیم؟

19-COVID

چگونه می‌توانیم از خود در برابر ویروس کرونا محافظت کنیم؟

ویروس کرونا تا حالا بیش از یک هزار قربانی گرفته است.

مجموعاَ بیش از ۴۰ هزار تن به آن آلوده شده اند. سازمان سلامت جهان توصیه‌های را پیشنهاد کرده است

توضیح کامل ویروس کرونا 

 

بهتر از هیچ

تاهنوز ثابت نشده است که پوشیدن ماسک به صورت موثر از آلوده شدن به ویروس کرونا جلوگیری می‌کند. اما این ماسک‌ها می‌توانند از رسیدن برخی مکروب‌ها به دهان جلوگیری کنند. مهم‌تر از همه این است که این ماسک‌ها باعث می‌شوند به دهان و بینی خود دست نزنیم. اگر شما مریض باشید، این ماسک‌ها شاید بتوانند از سرایت بیماری از شما به دیگران جلوگیری کنند.

coronavirus
ویروس کرونا

دست‌ها را مرتب بشوییم

سازمان صحی جهان ماسک را شامل فهرست توصیه‌های خود برای وقایه در برابر ویروس کرونا نکرده است. در صدر این فهرست آمده است که دست‌ها را باید به صورت مرتب بشوییم. سازمان صحی جهان توصیه کرده که دست‌های خود را با مواد حاوی الکول یا مواد ضد عفونی‌کننده شستشو کنیم.

coronavirus
ویروس کرونا

شستن با آب و صابون نیز کافی خواهد بود

یکی از راه‌های ساده روزمره این است که دست‌های خود را با آب و صابون بشوییم. باید اطمینان حاصل کنیم که دست‌ها به صورت کامل و تمیز شسته شوند.

coronavirus
ویروس کرونا

احتیاط در هنگام سرفه و عظسه

داکتران توصیه کرده اند که در هنگام سرفه یا عطسه زدن، دهان و بینی خود را با آرنج دست یا دستمال کاغذی بپوشانیم. اما مهم این است که بعداَ فوراَ دست‌ها شسته شده و دستمال دور انداخته شود. اگر به این منظور از دستمال‌های پارچه‌ای استفاده می‌شود، باید بعداَ شسته شوند.

coronavirus
ویروس کرونا

از افراد مریض دوری کنید!

یکی دیگر از توصیه‌ها این است که از تماس با افراد مریض و بیمار جلوگیری شود که البته این کار برای همه مقدور نخواهد بود. بنابراین اگر از افراد مریض پرستاری می‌کنید، به اندازه کافی تدابیر وقایوی بگیرید.

coronavirus
ویروس کرونا

تب دارید؟ داکتر بروید!

اگر تب دارید، سرفه می‌کنید و در تنفس مشکل دارید، فوراَ به دکتر مراجعه کنید. در چنین حالتی از رفتن به محلات عمومی و تماس نزدیک با دیگران خودداری کنید تا آن‌ها را مریض نسازید. در چنین صورتی به دکتر توضیح بدهید که قبلاَ در کجاها بوده و مسافرت کرده اید.

coronavirus
ویروس کرونا

از تماس مستقیم با حیوانات دوری کنید!

اگر در مناطقی که ویروس کرونا شیوع یافته است به بازارهای حیوانات زنده می‌روید، از تماس مستقیم و حفاظت‌نشده با حیوانات خودداری کنید. به همین گونه به مکان‌هایی که حیوانات نگهداری می‌شود نیز نزدیک نشده و تماس پیدا نکنید.

coronavirus
ویروس کرونا

گوشت نیم‌پخته نخورید!

گوشت را خوب پخته کنید و بعداَ صرف نمایید. از مصرف تولیدات حیوانی خام یا نیم‌پخته خودداری شود. در نگهداری گوشت خام و دیگر تولیدات حیوانی دقت شود تا با دیگر مواد غذایی در تماس نباشند. این کار از انتقال احتمالی ویروس از این مواد خام حیوانی جلوگیری می‌کند.

coronavirus
ویروس کرونا

 

0/5 (0 Reviews)
برگشت به بالا
X