چگونه سویچ POE مناسب انتخاب کنیم؟

چگونه سویچ POE مناسب انتخاب کنیم

دوربین های مداربسته تحت شبکه علاقه مندان بسیاری میان سیستم های مداربسته پیدا کرده است.به همین علت شیوه ی گزینش سوئیچ شبکه پراهمیت است.از سوئیچ شبکه نه تنها برای برای انتقال دیتا استفاده می شود بلکه از اتلاف منابع نیز جلوگیری می کند.در این مطلب می خواهیم به برخی از اطلاعات برای اینکه چگونه سویچ POE مناسب انتخاب کنیم بپردازیم.

Network Switch چیست

یکی از مهمترین اعضا در شبکه های کامپیوتری سوئیچ می باشد که در اتصال دستگاه هایی مانند پرینتر، دوربین های مداربسته ( CCTV) ، رایانه و… در شبکه های کابلی کاربرد دارد.
دستگاهی که وظیفه ایجاد امکان تبادل مستمر دیتا بین سیستم های متصل به شبکه ی محلی (LAN) را فراهم می کند سوئیچ شبکه (Network Switch) نامیده می شود که از لحاظ سرعت انتقال دیتا و تعداد پورت ها متفاوت هستند. معمولا تعداد چهار تا هشت پورت برای سوئیچ هایی که کاربرد خانگی دارند تا سرعت Gbps 1 را ساپورت کنند در نظر گرفته شده است و میان 32 تا 128 پورت برای سوئیچ های صنعتی و آنهایی که در دیتا سنتر ها بکار می روند تا سرعت  Gbps10 را پشتیبانی می کنند.

سوئیچ POE

برخی از سوئیچ ها دارای تعدادی پورت (POE (Power Over Ethernet هستند که مازاد بر کاربرد اصلی آن یعنی رد و بدل کردن اطلاعات،  تامین برق دستگاه های متصل به آن را نیز انجام می دهد .اگر بخواهیم یک مثال برای اینکه چگونه سویچ POE مناسب انتخاب کنیم بزنیم، اگر از این سوئیچ برای ارتباط دوربین های مداربسته با یکدیگر استفاده می کنید و می خواهید دوربین ها به شکل POE خوراک دهی شوند الزاما باید همه ی سوئیچ هایی که به شکل مستقیم به دوربین های وصل شده اند از نوع POE باشند.

منبع تغذیه POE: این منبع با نام Injector POE نیز خوانده می شود که وسیله ای الکترونیکی با عملکردی ساده است به صورتی که کابل شبکه  در ورودی مسیر به آن متصل و در پایان مسیر به شکل POE  تحویل داده می شود. این سوئیچ می تواند شما را در پاسخ به چگونه سویچ POE مناسب انتخاب کنیم، یاری کند زیرا می تواند باعث حذف کابل کشی جداگانه برای منبع تغذیه و در نتیجه کاهش هزینه ها در پروژه شود .

 

بکار گیری سوئیچ ها در نصب کردن دوربین های مداربسته

در پاسخ به چگونه سویچ POE مناسب انتخاب کنیم، به کاربران توصیه می شود که حداکثر 8 دوربین مداربسته IP را به یک سوئیچ Mbps 100/10 متصل کنند. علت این است که امکان انتخاب 8 یا 16 پورت Mbps 100/10 سوئیچ شبکه فراهم است که 6 تا 10 دوربین مداربسته تحت شبکه به آنها متصل شوند. پهنای باند حقیقی سوئیچ ها عموما میان 50 تا 70 درصد می باشد. پس پهنای باند حقیقی سوئیچ Mbps 100/10، 50 الی 70Mbps  است. درنهایت برای اینکه چگونه سویچ POE مناسب انتخاب کنیم سوئیچ Mbps  100 به همراه دوازده دوربین IP که رزولوشن آنهاp 720 می باشد، می تواند انتخاب مناسبی باشد که از حداکثر پتانسیل آن سویئچ بهره برد .

0/5 (0 Reviews)
برگشت به بالا
X