چگونه میتوان فریمور(Firmware) را بروز رسانی کرد

همه ما تا به حال با مودم های ADSL کار کردیم و تا حدودی به تنظیمات این مودم ها آشنا هستیم ، و دیدید زمانی که وارد تنظیمات مودم میشوم با بخش های مختلفی روبرو شدیم ولی هیچ وقت سراغ فریمور نرفتیم .

این روزها اینترنت تمام دنیا را به هم متصل کرده و تکنولوژی های مختلفی از طیق اینترنت به خانه های ما وارد شده ، در حال حاضر پر کاربردترین دستگاه در ارتباط بین

کامپیوتر ما و دنیای اینترنت همین مودم ADSL می باشد که برندهای مختلفی مثل دلینک ، تی پی لینک و …. در بازار موجود می باشد.

 

تنظیمات مودم از داخل سیم عامل مودم که به اصطلاح فرمور (Firmware) گفته میشود قابل تغییر می باشد  و به دلیل داشتن رابط گرافیکی مناسب ، این کار آسانتر شده است .

فریمور و یا Firmware چیست ؟

 

فریمور فرقی که با Software دارد و آن این است که فریمور بر روی ثابت بودنش تاکید دارد.

در واقع فریمور دستگاه هایی مثل مودم، روتر، تلفن همراه و … یک نرم افزار رابط بین  سخت افزار و کامپیوتر ما هست که روی حافظه رام (ROM) نوشته شده و نمی شود

به راحتی آن را تغییر داد. شاید تا حالا به این مورد برخورد کردید که زمانی که مودم خریداری می شود با ریست کردن به تنظیمات کارخانه وتنظیمات اولیه برمیگردد.

 

چرا باید فریمور مودم را به روز رسانی کرد ؟

 

با توجه به این که مهمترین کار فریمور همان ارتباط بین کاربر و سخت افزار مودم می باشد و به این ترتیب میتوانیم مودم را به راحتی تنظیم کنیم.

ولی گاهی اوقات پیش می آید که مودم به هیچ شکلی به اینترنت متصل نمی شود و باتوجه به این که تمام موارد دیگر از قبیل تنظیمات مودم ، ISP ، کابل تلفن و . . .  مشکلی ندارند در این حالت است که نیاز به  بروزرسانی فریمور مودم احساس می شود.

 

به روز رسانی مودم به چه شکل صورت می گیرد ؟

همانطور که گفته شد فریمور مودم از طریق کارخانه سازنده بر روی حافظه ROM مودم آپلود میشود. و خصوصیت خاص فریمور این است که قابل حذف شدن و تغییر نیست و زمانی که به مشکلی بر می خورد ، می بایست نسخه کامل آن آپلود شود و به صورت کامل از نو بر روی حافظه ROM مودم آپلود شود.

 

برای آپدیت فریمور آدرس مودم که معمولا 192.168.1.1 است  را وارد کرده و یوزر و پسوردی که در پشت مودم قید شده است که معمولا Admin  است را وارد کنید تا وارد

تنظیمات شوید سپس در منوی Maintenance رفته و به قسمت Managment وارد شده و به قسمت Firmware Upgrade وارد شوید در این قسمت دکمه Browse را می

بینید، دلیل وجود این دکمه این است که فریمور مودم که بر روی ROM هست فقط از نوع خواندنی می باشد و می بایست فریمورد دانلود شده از سایت سازنده مودم رو در قسمت Browse وارد کنیم .

دقت لازم را به عمل آورید که در فریمور مودم را فقط و فقط از سایت شرکت سازنده دانلود کنید و آخرین نسخه فریمور باشد زیرا آخرین نسخه کم نقص ترین فریمور می باشد.

 

 

برگشت به بالا
فروشگاه اینترنتی صاران مارکت
X