آشنایی با تکنولوژی POE و موارد استفاده از سویچ های آن

تکنولوژی PoE به سیستم استانداردی گفته می شود که به وسیله آن امکان هم زمان برق و اطلاعات از طریق یک کابل فراهم می شود. این تکنولوژی برای تجهیزات الکترونیکی بی سیم و قابل مانند دوربین های مدار بسته، اکسس پوینت های بی سیم و تلفن های VoIP طراحی و استفاده می شود. با صاران در ادامه همراه باشید.

نحوه کار تکنولوژی PoE

کاری که تکنولوژی PoE انجام می دهد در واقع این است که باعث می شود تا کابل های اترنت معمولی مانند سیم های برق عمل کنند. و در این شبکه علاوه بر جریان مستقیم برق ترافیک های اترنت هم عبور خواهند کرد. این کار باعث خواهد شد تا به جای این که از دو کابل استفاده کنیم، تنها یک کابل را به کار ببریم و در صورت این که سوئیچ آن را به UPS متصل کنیم به هنگام قطع برق، دیگر IP Phone ها و دوربین های خاموش نشوند و به فعالیت خود ادامه دهند.

البته این کار هم باید به درستی انجام شود چرا که اگر سیستم خاموش نباشد و به آن برق بدهد، می سوزد. تکنولوژی PoE برای حل این مشکل به این صورت عمل می کند. وقتی که پورتی به سوئیچ PoE متصل می شود، ولتاژ بسیار کمی به کابل شبکه ارسال خواهد شد و پس از آن مقاومت اندازه گرفته می شود. اگر مقاومت کابل 25000 اهم باشد به این که دستگاه متصل شده نیاز به برق دارد و ارسال جریان مستقیم را ادامه خواهد داد.

کاربرد های تکنولوژی PoE

از آن جایی که اغلب خانه ها دارای پریز های برق متعدد هستند و اغلب ارتباطات و گجت های خانگی از شبکه وای فای استفاده می کنند و اترنتی وجود ندارد این سیستم معمولا در شبکه های خانگی استفاده چندانی ندارد. ولی این شبکه فناوری بسیار در روتر ها و سوئیچ های شرکتی، شبکه ای و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

نکات مثبت Power Over Ethernet

وجود این تکنولوژی باعث شد تا بسیاری از مشکلات ما در زمینه شبکه از بین برود. از مزایای مثبت آن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • صرفه جویی در زمان و هزینه: کتر شدن کابل ها باعث می شود تا هزینه اضافه تری را بابت خرید کابل ندهیم و همچنین سرعت شبکه بیشتر و پیچیدگی های آن کمتر خواهد شد.
  • انعطاف پذیری: از آن جایی که دستگاه های مورد استفاده با این تکنولوژی تیاز یه برق در محل نصب نیستند، می توانید آن ها را جا به جا کنید و هر جا که تمایل داشتید قرار دهید.
  • امنیت: از مهم ترین نکاتی که میتوان به آن اشاره کرد امنیت PoE است. این سیستم هوشمند است و در مقابل اضافه بار، افت ولتاژ و نصب نادرست به گونه ای طراحی شده است تا از شبکه حفاظت کند.
  • برق تکنولوژی PoE از طریق یک منبغ مرکزی تامین می شود و از چند آداتور تغذیه نمی شود. علاوه بر این هم توسط یک منبغ برق مستمر پشتیبانی می شود.

 

برگشت به بالا
فروشگاه اینترنتی صاران مارکت
X