چند مورد از راهکارهای ساده برای کنترل کامپیوتر از راه دور را بشناسیم

فکر می کنم برای شما هم این پیش آمد رخ داده باشد که بخواهید از لپ تاپ یا کامپیوتر خود استفاده کنید ولی آنها در دسترس نباشند، اما مشکلی نیست در این مقاله با هم چند مورد از راهکارهای ساده برای کنترل کامپیوتر از راه دور را بررسی می کنیم. راه های زیادی برای دسترسی وجود دارد اما شاید استفاده از نرم افزارهای گوشی های هوشمند آسان ترین آن ها باشد. با صاران همراه باشید.

 پیشنهاد اول: Chrome Remote Desktop را امتحان کنید

به کمک این اپ می توانید به سرعت و به راحتی، به سیستم خود دسترسی داشته باشید که با سیستم عامل های لینوکس، ویندوز، android و ios  سازگار می باشد.

البته برای شروع باید مرورگر کروم را بر روی سیستم خود نصب داشته باشید تا بتوانید با استفاده از این گزینه از راهکارهای ساده برای کنترل کامپیوتر از راه دور استفاده کنید. اگر هم ترجیح می دهید از دیگر مرورگرها استفاده کنید به پیشنهاد دوم که در ادامه به آن می رسیم دقت کنید. البته اگر کاربر کروم هستید، این راهکار آسان تری برای شما هست.

راه اندازی Chrome Remote Desktop

اگر افزونه ی Chrome Remote Desktop را بر روی مرورگر کروم نصب ندارید آن را از Chrome Web Desktop دانلود و سپس نصب کنید که بیشتر از چند ثانیه وقت شما را نمی گیرد.
در ادامه آن را از chrome’s app اجرا کنید و در این بخش Chrome Remote Desktop را جست و جو کنید.

بعد از نخستین مرتبه ای که برنامه را لانچ کردید، کروم شما را پله پله تا نصب یک ابزار کوچک راهنمایی می کند تا بتوانید از یکی از راهکارهای ساده برای کنترل کامپیوتر از راه دور استفاده کنید. این مسیر بسیار کوتاه و راحت است و مطابق راهنمایی ها می توانید به آسانی پیش بروید.

در ادامه نیاز است تا یک کد در کادر وارد کنید، البته بعدا باید از این کد استفاده کنید پس آن را خوب به خاطر بسپارید و ترجیحا از رمزهایی رایج مانند abcdef یا تاریخ تولد و مواردی مانند این ها که برای دیگران به راحتی قابل حدس زدن باشند پرهیز کنید تا امنیت سیستم شما را به خطر نیندازد.

بعد از تایپ رمز، چند لحظه باید منتظر باشید تا رمز در سیستم ثبت شود. حال اسم لپ تاپ( یا کامپیوتر ) در لیست قابل مشاهده است.

مواظب باشید که اگر این راه را به عنوان یکی از راهکارهای ساده برای کنترل کامپیوتر از راه دور بکار می برید، باید قبل از اینکه به آن احتیاج داشته باشید، نصبش کنید زیرا امکان نصب از راه دور این برنامه فراهم نیست.

اتصال از راه دور

نوبت اتصال از راه دور است، حال باید Chrome Remote Desktop را بر روی گوشی خود نیز نصب کنید.
بلافاصله نام سیستم های شما به نمایش در می آیند. به هر کدام که دوست دارید، متصل شوید.

حال باید رمزی که به خاطر سپرده اید را وارد کنید، البته می توانید این رمز را یکبار وارد و برای دفعات بعد این کار را نکنید. البته توصیه می شود چنین عملی را انجام ندهید زیرا ممکن است دیگران بتوانند به آسانی به لپ تاپ و گوشی شما دسترسی پیدا کنند.

رمز را که وارد کردید روی connect بزنید تا متصل شوید.
تبریک!!!  به کمک یک مورد از راهکارهای ساده برای کنترل کامپیوتر از راه دور دسترسی شما به سیستم تان برقرار شد. حال هر جست و جویی در سیستم می خواهید انجام دهید. هر وقت هم کارتان تمام شد stop sharing را بزنید تا اتصالتان پایان یابد.

پیشنهاد دوم: AnyDesk را اجرا کنید

در بالا هم اشاره شد که اگر به هر دلیلی تمایل یا امکان استفاده از Chrome Remote Desktop را ندارید می توانید از یکی دیگر از راهکارهای ساده برای کنترل کامپیوتر از راه دور استفاده کنید که پیشنهاد ما Team Viewer است. سیستم عامل های مک، ویندوز، android و ios و بقیه مانند پیشنهاد اول این برنامه را پشتیبانی می کنند. البته راه اندازی پیشنهاد اول راحت تر از AnyDesk است اما این مورد نیز زیاد سخت نیست.
طولانی تر بودن فرآیند نصب این مورد ، به دلیل بالا بردن امنیت است. در غیر اینصورت ممکن است درِ سیستم خود را بر روی همه باز بگذارید.

چطور AnyDesk را اجرا کنیم؟

باید این اپ را از سایتش دانلود کنیم.

اگر کابر شخصی هستید استفاده از AnyDesk رایگان است، پس در انتخاب نوع نصب و کاربرد، personal را تیک بزنید و اگر کاربری دیگری دارید باید تیک های دیگر را بزنید.

پس از چند دقیقه که نصب آن طول می کشد، نرم افزار اجرا می شود و در حالت default به شما یک ID و PIN اختصاص می دهد. البته این ها هنگامی به کار شما می آید که پای سیستم نشسته باشید و برای استفاده از این مورد از راهکارهای ساده برای کنترل کامپیوتر از راه دور کارایی ندارد.

پس نیاز است تا یک حساب AnyDesk بسازید و توسط سیستم به آن وصل شوید. برای ثبت حساب کاربری باید روی sign up که در قسمت راست صفحه هست کلیک کنید و اگر از قبل حسابی در AnyDesk داشته اید که به آسانی وارد همان شوید.

حال که حساب کاربری برای خود ایجاد کردید امکان تعریف رمز مخصوص به خود را دارید. همانطور که در پیشنهاد اول اشاره شد، رمز باید به خوبی به ذهن سپرده شود ولی برای دیگران به راحتی قابل حدس زدن نباشد. رمز را که برای حساب تعریف کردید، سراغ تنظیمات امنیتی می رویم.

با AnyDesk از راه دور وصل شویم

با گوشی هوشمندتان AnyDesk را دانلود و نصب کنید. کلید کامپیوتر را که در صفحه ی گوشی می بینید ،بزنید. وارد حساب کاربری که قبلا ایجاد کرده اید شوید و پس از ورود روی My Computers بزنید تا بتوانید یکی از سیستم هایی که به این حساب متصل است را انتخاب کنید تا بعد از حدود شصت ثانیه متصل شوید.

جدولی از کلیدها در کنار صفحه ی گوشی پیدا می شود که گویای بستن، کیبورد، اکشن( مثل میان برهای کیبورد )، ویندوز، پیکربندی اپ و گزینه ی مخفی کردن هستند.

این نوار یکی از موارد برتری این مورد از راهکارهای ساده برای کنترل کامپیوتر از راه دور نسبت به پیشنهاد اول می باشد.
پس از پایان کار گزینه back یا ضربدر را بزنید تا بتوانید اتصال خود را خاتمه دهید.

برگشت به بالا
فروشگاه اینترنتی صاران مارکت
X