مودم روتر ADSL/VDSL خانگی با قیمت حدود ۵۰۰ هزارتومان!

مودم روتر VDSL/ADSL

شرکت tp-link چندین مودم روتر ADSL/VDSL ارزان‌قیمت با مشخصاتی رضایت‌بخش برای کاربران خانگی دارد. قبلا، مودم روتر TD-W۹۹۷۰ را معرفی کرده بودیم و اینک نگاهی به مشخصات TD-W۹۹۶۰ بیندازیم و ببینیم برای چه کاربرانی مناسب‌تر خواهد بود.

مودم TD-W9960
TD-W9960

طراحی هر دو مدل مودم روتر TD-W۹۹۶۰ و TD-W۹۹۷۰ مشابه هم است. هر دو مدل برای کاربران خانگی و کم مصرف طراحی شده‌اند و وای‌فای تک بانده استاندارد ۸۰۲.۱۱n با سرعت ۳۰۰ مگابیت به دست می‌دهند.

مناسب کاربران خانگی معمولی

مودم روتر TD-W۹۹۶۰ از استانداردهای ADSL/ADSl۲+ و VDSL/VDSL۲ پشتیبانی می‌کند. روی کانکشن VDSL می‌توان به سرعتی ۱۰۰ مگابیت رسید. شرکت مخابرات در ایران هم سرعتی بالاتر از این مقدار به مشتریان خانگی نمی‌دهد.

مودم روتر ADSL/VDSL
TD-W9960

اگر بخواهید از اتصال‌های اینترنت ADSL هم استفاده کنید؛ می‌توانید حداکثر سرعت ۲۴ مگابیت دانلود داشته باشید که البته در ایران نهایت سرعت ۱۶ مگابیت است. پس، استانداردهای ADSL و VDSL این مودم روتر برای کاربران ایرانی کفایت می‌کند.

گفتیم در وای‌فای مبتنی بر استاندارد N۳۰۰ با سرعت ۳۰۰ مگابیت روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز است. ۲ آنتن خارجی فیکس شده Omni directional (همه جهته) با قدرت ۵ دسی بل می‌بینیم و استانداردهای WPA-PSK۲ و WPS برای بهبود امنیت ارتباطات بی‌سیم.

tp-link-td-w9960
tp-link-td-w9960

درگاه‌های ارتباطی این مودم روتر هم مشابه مدل TD-W۹۹۷۰ است. ۳ درگاه LAN با سرعت ۱۰۰ مگابیت، ۱ درگاه LAN/WAN با سرعت صد مگابیت و البته یک درگاه RJ۱۱ برای اتصال کابل تلفن در اختیار خواهیم داشت.

کلیدهای WPS و Power در کنار Reset نیز مدیریت این دستگاه ساده را راحت‌تر کرده است.

درباره امکانات نرم‌افزاری این مودم روتر نکته بسیار پررنگی برای اشاره وجود ندارد و ابزارها و امکاناتی عرضه شده که هم از یک مودم روتر خانگی انتظار داریم.

مودم روتر ADSL/VDSL
td-w9960_eu_1.0-03

کنترل والدین، WMM و IP QoS (کنترل پهنای‌باند)، دیواره آتش NAT و SPI، فیلترینگ IP و MAC، کیفیت سرویس، SYN Flooding، اکسس کنترل و پشتیبانی از IPv۶ مهم‌ترین ابزارهای موجود در پنل مدیریتی هستند.

حرف آخر

خوب، این مشخصات نشان می‌دهد مودم روتر TD-W۹۹۶۰ کاربرد خانگی دارد و اگر نیاز ما وای‌فای دو بانده یا روتری با قدرت انتن‌دهی و امکانات بیشتر است؛ نباید سراغ خرید این دستگاه برویم.

اگر قصد دارید یک مودم روتر جدید خوش قیمت بخرید؛ پیشنهاد می‌کنم TD-W۹۹۶۰ را بخرید یا در آینده استاندارد VDSL را هم داشته باشید و بتوانید از آن استفاده کنید.

0/5 (0 Reviews)
برگشت به بالا
X