بررسی مودم TD-LTE ایرانسل مدل ZW101

مودم TD-LTE ایرانسل مدل ZW101

با روند رو به رشد استفاده از اینترنت، داشتن اینترنت پر سرعت برای کاربران به یک رویا تبدیل شده است. همه ی ما آرزوی داشتن اینترنت پرسرعت را برای وب گردی، دانلود و آپلود فایل هایمان داریم. گاهی اوقات دیر لود شدن یک صفحه وب سایت بسیار کلافه کننده و عذاب آور است. ما در صاران همراه شما هستیم تا با معرفی مودم های قوی و راه های افزایش سرعت اینترنت، این آروزی شما را به واقعیت تبدیل کنیم. یکی دیگر از مودم ایرانسل که در این مقاله قصد معرفی آن را داریم، مودم TD-LTE ایرانسل مدل ZW101 است. البته این مودم در اصل متعلق به شرکت هواوی است.

ویژگی های مودم TD-LTE ایرانسل مدل ZW101

 

 

مودم TD-LTE ایرانسل مدل ZW101
مودم zw101

این مودم قابلیت اتصال با سیم را دارد و از شبکه 4G  پشتیبانی می کند. مودم ZW101 شبکه وای فای را نمی تواند پشتیبانی کند. چنانچه بخواهید خروجی های لن بیشتری داشته باشید و یا بتوانید از وای فای استفاده کنید به روتر و اکسس پوینت نیاز دارید. اگر می خواهید کمتر هزینه کنید یا اینکه دستگاه جمع و جور تری داشته باشید، از افزایش دهنده رنج وای فای استفاده کنید. افزایش دهنده رنج وای فای علاوه بر اینکه قدرت سیگنال دهی را افزایش می دهد، می تواند به عنوان یک روتر هم عمل کند.

این نوید را به شما می دهیم که مودم ZW101 از لحاظ گیرندگی جزو بهترین مودم هایی TD-LTE است که در حال حاضر در بازار ایران وجود دارد. این نکته را در نظر داشته باشید که برای اینترنت های بی سیم گیرندگی خیلی مهم است. هرچه مقدار بیشتری سیگنال دریافت کند، سرعت اینترنت به همان میزان بالاتر می رود. ولی در اینترنت های خانگی ای دی اس ال چنین قابلیت هایی حائز اهمیت نیست.

این مودم یک سیم کارت دارد که برای TD-LTE استفاده می شود. مودم ZW101 یک اداپتور 12 ولتی دارد که برق را از طریق لن به مودم می رساند.

محل و طریقه نصب مودم TD-LTE ایرانسل مدل ZW101

مودم TD-LTE ایرانسل مدل ZW101  یک مودم  outdoor است که باید در فضای باز از آن استفاده شود. مودم را می توانید بر روی پشت بام یا بالکن منزلتان نصب کنید. خیالتان بابت نصب آن در فضای باز راحت باشد چرا که مودم ZW101  کاملا ضد آب است و در طراحی آن تمام قسمت هایش با لاستیک پوشیده شده است و آب نمی تواند به داخل آن نفوذ کند و زیر باران و برف مشکلی برای مودم پیش نمی آید. برای نصب مودم می توانید آن را بر روی پایه ای که آنتن تلویزیون را وصل کرده اید نصب کنید و یا اینکه آن را بر روی دیوار در نقاطی که برایش در نظر گرفته شده است پیچ کنید.

 

توجه داشته باشید که اگر قصد داشتید مودم را بر پایه ی آنتن نصب کنید، حتما از لاستیک هایی که برای این منظور در جعبه تعبیه شده است استفاده کنید. پایه آنتن نازک تر از جایگاهی است که بر روی مودم در نظر گرفته شده و با به کار گیری این لاستیک ها مشکل برطرف می شود.

برای تنظیمات این مودم اول مرورگر خود را باز کنید و آدرس آی پی 192.168.1.1 را تایپ کنید تا طبق عکس زیر صفحه ورود به تنظیمات مودم برای شما باز شود

صفحه فرودبه تنظیمات مودم
صفحه ورد به تنظیمات مودم zw101

برای ورود به تنظیمات  Username و Password که برای این مودم تعریف شده است کلمه admin با حروف استفاده کنید .

پس از ورود به صفحه  تنظیمات مودم اولین قسمت Overview یا بررسی اجمالی اتصالات و قدرت آنتن و موارد دیگر.. را میتوانید مشاهده کنید

قسمت Overview

زمان و مشخصات نرم افزاری مودم ZW-101 فضایی باز
زمان و مشخصات نرم افزاری مودم ZW-101 فضایی باز
قدرت و منابع استفاده شده از CPUوRAM مودم zw-101 فضایی باز
قدرت و منابع استفاده شده از CPUوRAM مودم zw-101 فضایی باز
بررسی شبکه و قدرت سیگنال مودم ZW-101 فضایی باز
بررسی شبکه و قدرت سیگنال مودم ZW-101 فضایی باز
مشاهده IP های متصل و حجم مصرفی دیتا مودم ZW-101
مشاهده IP های متصل و حجم مصرفی دیتا مودم ZW-101

 

LTE Settings

تنظیمات LTE Settings
تنظیمات LTE Settings مودم zw-101

در این قسمت شما میتوانید قدرت سیگنال های دریافتی مودم را مشاهد کنید و اتصال اینترنت را به صورت اتوماتیک یا دستی انتخاب کنید

APN Management

تنظیمات APN Management مودم ZW-101
تنظیمات APN Management

در این قسمت شما میتوانید تنظیمات APN سیم کارت های که در بستر شبکه ایرانسل فعال هستند را تغییر دهید و از اینترنت شرکت های زیر مجموعه

یا واسط استفاده کنید . مثلا سیم کارت های شرکت مبنا تلگام یا وینکس که سیم کارت های این شرکت ها با APN شخصی شده فعال هستند .

نمونه زیر مودم GP-2101 ایرانسل میباشد که در تنظیمات APN با سیم کارت TD-LTE شرکت وینکس APN Name تغییر کرده است

تنظیمات APN Management مودم GP-2101
تنظیمات APN Management GP-2101

این مقاله در حال بروزرسانی میباشد :اگر سوالی در این زمینه دارید خوشحال میشویم به شما کمک کنیم

تیم فنی صاران برای نصب و راه اندازی مودم های ZW101 همراه شما هستند. چنانچه دیدگاه یا تجربه ای از مودم ZW101 دارید با ما در میان بگذارید.

 

دانلود فابل راهنما و نصب مودم به صورت PDF

ZW101

 

 

برگشت به بالا
فروشگاه اینترنتی صاران مارکت
X